Субота, 2024-05-11, 7:52 AM
Вітаю Вас Гість | RSS

Буда-Орловецький НВК

Аудіо онлайн
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 9
Календар
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Історія школи

      

    Школа в с. Буда – Орловецька була створена при місцевій церкві Покрови Пресвятої Богородиці орієнтовно в 1895 році як однокласна церковно – приходська і підпорядковувалася Черкаському уїздному відділенню Єпархіальної Училищної Ради Черкаського уїзду Київської губернії.

    

     Нова школа почала будуватися в 1934 році з матеріалів церкви, яка на той час була закрита Радянською владою.

     Через рік школа на 4 класні кімнати, невелику вчительську та кабінет директора була збудована. Дітей шкільного віку у селі тоді було багато, то 4 класних кімнати було недостатньо, тому окремі класи навчались у хатах. Одна з таких класних кімнат була в чималій хаті, яка тоді стояла на спортивному майданчику, була ще така  хата - клас  на  кутку Лебеді. Першим директором Буда- Орловецької школи був Осавуленко Онисько Панасович. До 1940 року було введено в дію ще 5 класних кімнат. У 1940 році Ониська Панасовича  перевели в іншу школу і директором став учитель української мови Лютий Петро Пилипович – наш земляк.

    Під час фашистської окупації в школі спочатку проводилися заняття, а потім приміщення використовувалося під склад для зерна, а пізніше як госпіталь для поранених німців.

   Після визволення села від фашистів школа відновлює свою роботу вже в березні 1944 року. У квітні 1944 року до школи прибув директор Неживий Костянтин Костянтинович, а  восени 1944 року у школу  директором призначили Сидоренка Федора Марковича пізніше директорами школи були Холод  Ніл Павлович (до 1948 р.) та  Мазовецький Антон Христофорович (1948 – 1965рр.) За час його керівництва школою було значно зміцнено  її матеріальну базу. З матеріалу колишньої хати- класу, що стояла на шкільному майданчику було збудовано шкільну майстерню (пропрацювала до 1990 року) У1960 році зовнішні стіни школи були замінені з дерев´яних на цегляні. Тоді ж було проведено й добудову класної кімнати, де тепер їдальня та кабінету теперішньої шкільної кухні. Тоді ж було збудовано шкільний сарай замість дерев’яного, який стояв там, де тепер шкільний погріб… Була збудована маленька шкільна кухня, ота малесенька споруда біля сараю. У ці роки було викопано й шкільну криницю. У 1962 році з північного боку школи було посаджено ялиночку, на якому вона прижилася і до теперішнього часу. У 1953 році під керівництвом учителя біології Гончара Степана Федоровича було закладено шкільний сад, який у 1985 році було списано(за віком дерев). З 1965 по 1970 рік директором школи працював Штангеєв Пантелій Тимофійович. У той час Городищенського району не було. Школа була у віданні Смілянського райво.

    З 1970 по 1990 рік директором школи працював Гончар Микола Павлович.За його участю було замінено покрівлю школи з металевої на шиферну. Замінено опалення з пічного на водяне, через брак коштів котли було розміщено  у приміщенні, що створювало значні незручності: кіптява, попіл, коли його вибирали із  котлів поширювались по всьому приміщенні. Їдальня поповнилась новими столами та стільцями, придбано було електричну плиту, зроблено, хоч і недосконалу , каналізацію, підведено до кухні воду із шкільного колодязя, замінено столи у навчальних кабінетах, зміцнено оснащення кабінетів технічними засобами та навчальною літературою, словниками.

    З 1990 по 1998 рік директором школи був Лупашко Володимир Дмитрович. За фахом був учителем трудового навчання та креслення.  За роки його правління школа мало змінилась . Було замінено тин із металевого на дерев´яний, всередині приміщення школи перегороджено кабінет української мови та літератури на дві половини в одній створена пізніше бібліотека, а в другій - клас,

     Справжніми ветеранами освітньої ниви були вчителі, які  по 20-30 років пропрацювали в школі. Це:  Гончар Явдоха Василівна, Грушова Галина Василівна, Яременко Іван Володимирович, Гончар  Степан Федорович, Кіприк Зоя Савівна, Гончар Микола Павлович, Ткачук Лідія Карпівна.

     В 2003 році школа отримала статус навчально – виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад»

 

    
 
Форма входу
Пошук
МОНМСУ
Педпреса
Міні-чат

Copyright MyCorp © 2024